Одлука за избор на стручен соработник за заштита на културно наследство - библиотекар

Одлука-за-избор на стручен соработник за заштита на културно наследство - библиотекар

Конкурс за најдобра литературна творба

На конкурсот може да учествуваат ученици од V до VIII одделение од Општинските основни училишта од општините Радовиш и Конче и тоа со по една творба.

Почетни курсеви

Општинската народна библиотека ,,Браќа Миладиновци" - Радовиш, за заинтересирани членови на библиотеката организира почетни курсеви по Англиски и Германски.

Промоција на најновиот роман на Горјан Петревски

Промоција на најновиот роман на Горјан Петревски.

Афористичка вечер: ,,Мудроста на вековите"

Во вечерта насловена како ,,МУДРОСТА НА ВЕКОВИТЕ", афоризми, поговорки и хумореска поврзани со нашето секојдневие презентираа афористичарите Ристо Филчевски, Ацо Ѓорѓиев и Ѓорѓи Панов.

Промоција на романот ,,Sид што оди" на авторот Илхами Емин

Промотор на овој роман беше познатото филозофско име - професор Ферид Мухиќ, а фрагменти од роман